Hz. Hüseyin’in Ellerini Kesen Adamın Yaşadıkları

İki eli, iki ayağı kesilmiş ve her iki gözü de çıkmış olan bir adam, “Allah’ım beni ateşten koru” diye feryad ediyordu.

Bu kadar sıkıntı yaşamasına rağmen böyle feryat etmesinin sebebi, Kerbela’da Hz. Hüseyin Efendimize yaptığı mezalimden sonra gördüğü rüyadır.

Dua Eden Eller

Kerbela’da Hz. Hüseyin (a.s) şehit edildikten sonra bütün elbiseleri yağmalandığı için üzerinde sadece değerli bir şalvar ve kuşağı bulunuyordu.

Üzerinde kalan şalvarı ve kuşağı almak için Hz. Hüseyin Efendimizin cansız bedenine doğru yaklaştı. Kuşağı açmak istedi ancak Hz. Hüseyin (a.s.) sağ elini kaldırıp kuşağın üzerinde koydu. Elini kenara itemeyince Hz. Hüseyin’in (a.s.) sağ elini kesti. Bu sefer Hz. Hüseyin (a.s.) sol elini kuşağın üzerine koydu. Bu yüzden sol elini de kesti. Yine de o kuşağı açmak istedi. Ancak o anda bir zelzelenin korkunç sesi duyuldu. Korkarak yana çekildi ve geceyi şehitlerin parça parça olan bedenlerinin yanında geçirdi.

Hz. Hüseyin Efendimizin ellerini kesen adam uykuda Hz. Muhammed (s.a.v)’in, Hz. Ali (a.s.) ve Hz. Fatıma (a.s.) ile gelip, İmama Hüseyin (a.s.)’ı öptüğünü gördü.

Hz. Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurdu;

Oğlum, Seni öldürdüler mi? Allah da Seni bu hale sokanları öldürsün.

İmam Hüseyin (a.s.) şöyle dedi;

Beni Şimr öldürdü, burada yatan bu şahıs da benim ellerimi kesi.

Hz. Fatıma (a.s.) da o adama bakıp şöyle dedi;

Allah el ve ayaklarını kessin, gözlerini çıakrsın ve seni ateşe soksun.

Adam uykudan uyanında el ve ayaklarının kesildiğini ve kör olduğunu anladı. Hz. Fatıma (a.s.)’ın üç duası kabul olmuştu. Ateşe atılması ile alakalı olan dördüncü duası halen duruyordu. İşte bu yüzden “Allah’ım beni ateşten koru” şeklinde feryat ederek dua ediyordu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık