Dava Eri Evlenirken Maddesi İçin Değil, Manası İçin bir Yardımcı Aramalıdır

Peygamber Efendimiz, Hira’da peygamberlik görevini aldıktan sonra ilk olarak hanımı Hz. Hatice’ye anlatmıştır ve Hz. Hatice, “Bana ne oluyor bilmem? diye endişelenen peygamberimize gönlünü açmış ve şöyle diyerek destek olmuştur:

Müjdeler olsun, sebat et. Canımı yed-i Kudretinde tutan Allah’a yemin ederim ki, sen bu ümmetin peygamberisin. Allah, seni asla bırakmaz. Sen sıla-i rahmedersin, sözün doğrusunu söylersin, meşekkatte sabredersin, misafirleri ağırlarsın, felakete uğrayanların yardımına koşarsın, Allah böyle kuluna kefildir.

Bu sözler Hz. Hatice anamızın ne kadar faziletli ve inançlı bir insan olduğunu gözler önüne seriyor. Allah’ın Hz. Muhammed’e olan lütuflarından biri de Hz. Hatice’dir.

Çimenlik

Dava eri evlenirken maddesi için değil, manası için bir yardımcı aramalıdır. Yüce gönüllü bir eş seçmelidir.

Allah, sevdiği insanı, çoğu zaman en yakınlarının diline ve gönlüne hakkı koyarak ikaz, irşad veya teselli eder, yol gösterir. Bu cilve sebebiyle; kişi, hem hayat arkadaşını, hem de dostlarını, gönlünü Allah’ın tecellisine layık hale getirmiş olanlardan seçmelidir ki; İlahi rahmetten istifadesi çok olsun.

Dava Eri Evlenirken Maddesi İçin Değil, Manası İçin bir Yardımcı Aramalıdır Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık